Moje poczatki z decoupage

Uwielbiam różnego rodzaju rękodzieło. Szydełkowanie, robienie bransoletek czy też scrapbooking (digi czy też real). Ale teraz zawładnął mną decoupage...
Dekupaż, Decoupage (fr. découpage i, de.ku.paʒ) — technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa).
Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany.
Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper” – wycinać.
... na razie jestem całkowicie początkującą osobą i muszę się jeszcze wielu rzeczy nauczyć - ale mnie to nie zraża i nawet mam już dwie rzeczy udekorowane tą techniką. Niestety nie posiadam jeszcze bardzo wielu rzeczy potrzebnych do tej techniki, ale już mam na oku to co mi potrzeba i z czasem będę zaopatrywać się w potrzebne artykuły.
Znalazłam również bardzo ciekawy kanał na YT - INSPIRELLO.
Jeśli macie jakieś swoje ulubione kanały z nauką decoupage, tworzeniem pięknych rzeczy tą techniką to wstawiajcie linki chętnie je przejrzę.

Zdjęcia pokażę jak wróci do mnie mój aparat (porzyczyłam go i czekam na niego z niecierpliwością) a do Alphy jakoś mi tak nie "podrodze" c hyba się odzwyczaiłam nią robić zdjęcia ;P


Copyright © 2014 ♥LoveMyLife♥ , Blogger